След два мача без успех Валенсия се върна на победния

...

"Валенсия" се доближи на две точки от "Барселона" след успех над "Селта"

След два мача без триумф " Валенсия " се върна на победния път и редуцира задатъка на " Барселона " на единствено две точки. " Прилепите " надиграха с 2:1 " Селта " (Виго), който преди седмица изненадващо спря " Барселона " на " Камп ноу ". Тимът на Марселино не направи най-хубавия си мач, само че сподели страхотна успеваемост пред вратата на противника.

Изненадващо за всички на " Местая " " Лос че " оставиха противника им да диктува дейностите на терена и разчитаха на контраатаки. През първите 45 минути " Валенсия " имаше по-малко от 40% владеене на топката, само че с помощта на бързите Родриго и Андреас Перейра постоянно създаваше рискове пред вратата на Бланко.

В 28-ата минута домакините поведоха в резултата след едно от най-силните си оръжия – статичните положения. Капитанът Дани Парехо центрира от корнер, а Симоне Дзадза изскочи на първата греда, с цел да засече топката с глава – 1:0.

Италианецът означи десетото си попадение от началото на сезона в Ла Лига и първо от края на октомври. Дзадза прекъсна суша от 331 минути без гол. Нападателят сподели страхотната си успеваемост, като десетте му гола пристигнаха от едвам 13 точни изстрела (77% успеваемост).

FINAL #ValenciaCelta 2-1
Източник: dnevnik.bg