След десет поредни мача без победа в груповата фаза на

...

Селтик сложи край на негативната серия в групите

След 10 следващи мача без победа в груповата фаза на евротурнирите Селтик най-сетне постави точка на отрицателната серия и надделя Розенборг с 1:0 в среща от Лига Европа. Гол на Лей Грифитс в 87-ата минута донесе заслужения успех на домакините.

Шотландците бяха с класа над скандинавския си конкурент, само че попадението по този начин и не падаше. В последна сметка съобразителното решение на Брендън Роджърс да вкара Гритифс реши изхода на дуела. 28-годишният футболист се беше появил на терена в 76-ата минута и си свърши работата.

Тимът на Розенборг, за който не игра контузеният Никлас Бендтнер, не насочи нито един удар в очертанията на вратата на домакините.

В другия дуел от тази завързана група Ред Бул (Залцбург) надигра Република България (Лайпциг) с 3:2 в Германия.

A late European winner at Paradise... it's been a while!

@Leighgriff09 #CELRBK #UEL pic.twitter.com/2GXwKKcVWP
— Celtic Football Club (@CelticFC) September 20, 2018
В идващия кръг след две седмици Селтик ще гостува в Австрия, а Розенборг ще одобри Лайпциг. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 1 кръг, четвъртък 20 септември  Селтик 1:0краен резулат  Розенборг