Славия сложи край на серията си от три последователни загуби

...

Славия се върна към победите с 1:0 над Арда

Славия постави завършек на серията си от три поредни загуби в efbet Лига. Това стана след домашен триумф с 1:0 над Арда Кърджали. Единственото попадение осъществя Тони Тасев от дузпа в 81-вата минута.

Двубоят не беше от най-запомнящите се, а темпото на игра беше доста ниско. До почивката най-хубавото състояние за гол се откри пред нападателя на домакините Ахмед Ахмедов. Той направи добавка след удар на Галин Иванов, само че Анатолий Господинов мазета.

През второто полувреме Славия натисна, само че без да основава особени проблеми на Господинов. В 78-мата минута бранителят на Арда Илия Юруков препъна в наказателното поле Галин Иванов и след дълга консултация с ВАР основният арбитър Ивелин Занев отсъди дузпа в интерес на белите. От нея Тони Тасев направи 1:0. Господинов разгада посоката на удара, само че не съумя да избави.

С успеха Славия събра 38 точки и излезе на четвърто място в класирането. С по 38 точки са още петият Локомотив Пловдив и шестият. Арда е на осмо място с 35 точки.
Източник: flashnews.bg