Славия се класира на полуфиналите за Купата на България след

...

Със съдийско рамо "Славия" стигна полуфиналите за Купата на България

Славия " се класира на полуфиналите за Купата на България след победа с 3:1 против " Етър " във Велико Търново. Гостите от София получиха гол още в 26-ата секунда на мача, само че направиха поврат с помощта на две извънредно противоречиви дузпи.

" Славия " е вторият полуфиналист в шампионата след носителя на трофея " Ботев " (Пловдив), който във вторник разгроми втородивизионния " Литекс " с 5:0. Другите два четвъртфинала опълчват ЦСКА против " Лудогорец " в четвъртък от 17.30 ч. и " Дунав " против " Левски " в петък от 16.30 ч.

" Славия " и " Етър " изиграха равносилен мач, в който преобладаваше борбата, а голови положения съвсем нямаше. Двата тима действаха доста внимателно и изчакваха своите шансове, стремейки се да не позволяват неточности в защита.

Със съдийско рамо
© LAP.bg

" Етър " имаше потребност от едвам 26 секунди, с цел да открие резултата. Димо Атанасов беше изведен на левия фланг и доста съобразително центрира към нахлулия от втора позиция Румен Руменов, който с едно допиране насочи топката в близкия ъгъл.

Домакините обаче бързо изгубиха задатъка си, откакто основният арбитър Петър Кирилов отсъди много противоречива дузпа в 12-ата минута. Галин Иванов опита удар, при който топката рикошира и докосна горната част на прилепналата до тялото ръка на Яни Пехливанов. Иван Минчев се зае с осъществяването от бялата точка и изравни.

© LAP.bg

В идващите минути нямаше никакви забавни обстановки пред двете порти. Така се стигна до 78-ата минута, когато Кирилов още веднъж уточни бялата точка в наказателното поле на " Етър ".

Ивайло Димитров беше изведен самичък против Христо Иванов. Вратарят се хвърли в краката на нападателя, който се просна на тревата, без да има контакт. Димитров осъществя отсъдената дузпа и изведе " Славия " напред.

© LAP.bg

В третата минута на добавеното време нападателят на белите постави точка на разногласието с втория си гол в мача. Столичани проведоха бърза контраофанзива след несполучлив опит за центриране от свободен удар на вратаря Иванов.

Топката стигна до Галин Иванов, който от десния фланг пусна извеждащ пас за Руменов. Руменов изпревари опиталия да пресече подаването Иванов и продължи към Димитров, който от двайсетина метра откри опразнената врата.
Източник: dnevnik.bg