Славия (Прага) разгроми с 3:0 Спарта (Прага) в дербито от

...

Славия разби Спарта за Купата на Чехия

Славия (Прага) разгроми с 3:0 Спарта (Прага) в дербито от полуфиналите за Купата на Чехия. " Червено-белите ", които стигнаха до четвъртфиналната фаза в Лига Европа, само че отпаднаха от Челси, демонстрираха, че са по-стойностният отбор.

В воин за Славия се трансформира Тома Сучек, който вкара два от головете. В 25-ата минута той откри резултата с глава след центриране от фаул на Йозеф Хюшбауер, а в края на първото полувреме довкара топката от близко след малко безредие в наказателното поле. Точка на разногласието постави Лукаш Масопуст в 51-ата минута.

Спарта няма победа над Славия от 2016 година, а в локалното състезание изостава с 15 точки от градския си противник.

На финала Славия ще срещне отбора на Острава, който отстрани с 1:0 Бохемиаанс в другия полуфинал.