Славия победи Етър Велико Търново с 1:0 в първа среща

...

Славия - Етър 1:0 /репортаж/

Славия победи Етър Велико Търново с 1:0 в първа среща от плейофа за 7-то място в Първа професионална лига.

Единственото попадение в мача означи Георги Йомов в спомагателното време на първата част. Реваншът е на 23 май на стадион "Ивайло ".

Славия можеше да поведе още в 3-ата минута, откакто Георги Йомов стреля с глава право в лявата греда на вратата защитавана от Христо Иванов.

Няколко минути по-късно Етър пропусна посредством Велко Батрович. След него Даниел Младенов бе покрай това да открие резултата, само че ударът мина настрана от вратат.

В 36-ата минута пък Славчо Шоколаров опитва удар от отдалеченост, който бе избавен с лекост от Иванов. В продължението на първата част Радослав Кирилов напредна отляво, след което благодарение на рикошет топката доближи до Георги Йомов, който с удар от придвижване откри резултата.

Веднага след подновяването на играта Етър имаше искания за дузпа след опит на Даниел Младенов да центрира отдясно останаха усещания, че топката се отби в ръката на Давид Хуманес, само че съдията Георги Иванов даде знак играта да продължи.

В ответната офанзива Славия можеше да вкара втори гол, само че Крум Стоянов се намеси уверено. Етър държеше самодейността, само че мъчно стигаше до чисти положения пред Георги Петков. Славия можеше да нанесе съдбоносен удар в 84-ата минута, когато резервата Дарко Тасевски изведе Цветелин Чунчуков самичък против Христов, само че нападателят насочи извънредно неакуратен удар.

В 88-ата минута Етър сътвори добра опция след безредие, когато Младенов насочи удар от непосредствена непосредственост, който бе отразен от Георги Петков. Милчо Ангелов също бе близо до равнене в първата минута на спомагателното време, само че Петков още веднъж избави. Футболистите на Красимир Балъков пропуснаха най-чистото си състояние в 93-ата минута, когато удар на Румен Руменов срещна дясната греда.