Славия победи Дунав с 2:0 в първи двубой от петия

...

"Славия" се справи с "Дунав", Георги Петков спаси дузпа

" Славия " победи " Дунав " с 2:0 в първи дуел от петия кръг на шампионата. " Белите " стигнаха до триумфа в границите на три минути през второто полувреме, а гостите показаха неодобрение от съдийските решения.

В 26-ата минута " Дунав " получи правото да извърши дузпа. Удар на Глаусио се отби в ръката на Андреа Христов. Зад топката застана Божидар Васев, само че Георги Петков избави удара с крайник.

В 62-ата минута " Дунав " изиска още една дузпа. Мухамаду Ниайе излезе самичък против Петков и падна на терена след прикосновение. Реферът Валентин Железов обаче подмина обстановката. Шейсет секунди по-късно " Славия " получи углавен удар - Васев подвигна високо крайник в наказателното поле и мазета топката пред Галин Иванов. Потърпевшият осъществя и изведе домакините напред.

Само три минути по-късно " белите " поведоха с 2:0 - Славчо Шоколаров получи топката малко пред наказателното поле и изстреля акуратен удар, който не остави шансове на Филип Димитров.
Източник: btvnovinite.bg