Славия победи Ботев Враца с 3:1 като гост в първата

...

"Славия" обърна "Ботев" Враца в напрегнат мач

" Славия " победи " Ботев " Враца с 3:1 като посетител в първата среща от 23-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят закъсня с половин час, поради изобилния снеговалеж. Домакините се погрижиха заснеженият терен да бъде измит.

Домовчийски можеше да открие резултата още във 2-ата минута, само че Стериакис мазета в корнер. В 6-ата минута Венцислав Керчев бе изтърван при центриране от фаул и с удар отблизо разстояние изведе " Ботев " напред.

Последваха нови пропуски за домакините, откакто Даниел Генов и Домовчийски бяха отразени от стража на " белите ". В 38-ата минута отбраната на " Ботев " Враца подцени пас към Радослав Кирилов, който невъзмутимо мина през трима бранители и простреля Красимир Костов за 1:1.

Снимка: Lap.bg

Втората част надалеч не бе толкоз забавна и двата тима нямаха чисти положения за гол.

Все отново в 78-ата минута Димитър Велковски проби отляво и с прекрасен пас откри Чунчуков, който от няколко метра не сбърка. При подаването останаха подозрения за засада, само че съдията Петър Костадинов и асистентът му останаха безмълвни.

Резервата Владислав Узунов реши всичко в тази среща, откакто в 87-ата минута с удар по тревата оформи крайното 3:1.
Източник: btvnovinite.bg