Славия и ЦСКА-София направиха 0:0 в софийското дерби от 28-ия

...

Славия изпусна ЦСКА-София

Славия и ЦСКА-София направиха 0:0 в софийското дерби от 28-ия кръг на efbet Лига. В 29-ата минута Славия можеше да стигне до чудноват гол, когато центриране на Патев се насочи към горния десен ъгъл на Бусато, само че стражът внимаваше и мазета в корнер. Червените дадоха отговор с рисков пробив на Соу отляво. Таранът се пребори с Виачки, нахлу в наказателното поле и стреля, само че от доста дребен ъгъл, а Стергиакис без проблем мазета с крайник. 7 минути след почивката ЦСКА София изпусна най-чистото си състояние. Белтраме изведе Пинто, който се озова самичък против Стергиакис, само че португалският халф шутира в навън. В 62-ата минута Тиаго с мощен шут от далечна отдалеченост се опита  да изненада Стергиакис, само че стражът внимаваше и мазета в корнер. В 76-ата минута Радослав Кирилов разтресе напречната греда на „ алената “ врата. Йомов преодоля Мазику и центрира към своя съотборник, който след извънреден шут със задна ножица улучи напречния дирек. Това бе и най-чистото състояние за гол в мача. Със извоюваната точка ЦСКА-София удържа второто място с 52 т, Левски е трети с 50, само че мач по-малко. Толкова има и Локо (Пд), който в този момент гостува на първенците от Лудогорец.
Източник: standartnews.com