Славия е ноефициалният шампион на втората фаза на българския футболен

...

Славия е неофициалният шампион на втората фаза, Левски е големият губещ

Славия е ноефициалният първенец на втората фаза на българския футболен шампионат.

Ако се направи едно миникласиране, включващо единствено 15-е мача от първата шестица " белите " заемат първото място. Това стана факт по-късно предстоящата победа на момчетата на Златомир Загорчич над първенеца Лудогорец с 3:1. Така и двата тима събраха по 10 точки, само че Славия има победа в директния дуел.

1. Славия 10 точки, 6:4 голова разлика

2. Лудогорец 10 точки, 13:6 голова разлика

3. ЦСКА 9 точки, 11:5 голова разлика

4. Берое 6 точки, 5:9 голова разлика

5. Левски 4 точки, 7:11 голова разлика

6. Локомотив (Пловдив) 3 точки, 4:11 голова разлика

За разлика от предходните години срещите от втората фаза направиха основни разбърквания в крайното класиране. Шампионът Лудогорец, четвъртият Левски и шестият Берое запзиха позициите. ЦСКА се изкачи с едно място нагоре и зае второто място за четвърта поредна година.

Локомотив (Пловдив) загуби три места и приключи на пета позиция. Но точно Локомотив (Пловдив) се оказа съдия за третото място. Славия направи максимален напредък, изкачвайки се до мястото за баража. Може да се подсети, че след 17-ия кръг на 25 ноември предходната година разликата сред Левски и Славия беше 15 точки в интерес на " сините " - 38 на 23. След това " белите " завоюваха 32 точки от 14 срещи, до момента в който борещият се за купата тогава Левски се задоволи с 15 точки.
 Славия победи Лудогорец с 3:1 и ще играе бараж за Лига Европа
Подвиг! Славия измести Левски от мечтаното трето място след гръмко 3:1 над първенеца Лудогорец!