Скромният третодивизионен тим Културал Леонеса хвърли бомбата в турнира за

...

Сензация в Испания! Третодивизионен тим изхвърли Атлетико Мадрид за Купата

Скромният третодивизионен отбор Културал Леонеса хвърли бомбата в шампионата за Купата на Испания, откакто отстрани елитният Атлетико Мадрид още в 1/16-финалите. “Дюшекчиите” отпаднаха след загуба с 1:2 след продължения, като заплатиха висока цена за подценяването на противника.
Домакините дадоха поръчка, че ще окажат сериозен отпор на именития си противник още от първата минута на срещата. Първата част приключи без голове, а Културал Леонеса можеше да открие в 55-ата минута, само че Бенито, който беше оставен непокрит, не съумя да насочи добре топката с глава след центриране в наказателното поле и я прати над гредата. Пет минути по-късно се стигна до откриването на резултата в интерес на Атлетико. Жоао Феликс елегантно насочи топката към точката за осъществяване на дузпа, където Анхел Корея с удар с левия крайник стреля наспасяемо. Ентусиазмът на домакините не секна, до момента в който Атлетико внезапно смъкна оборотите. Този метод на “дюшекчиите” им изигра неприятна смешка и в 83-ата минута домакините стигнаха до изравнително попадение. След безредие пред вратата на Адан, топката беше ориентирана към Хулен Кастанеда, който с удар от въздуха с левия крайник я прати в мрежата на столичани. Атлетико потегли напред и минута преди края на постоянното време можеше да стигне до надвит гол, само че две страхотни изяви на вратаря Жифар след удари на Иван Шапонич и Томас Партей резервираха равенството. Така се стигна до продълженията. В тях Атлетико първи стигна до състояние, само че вездесъщият Гифар отрази удар с глава на Саул Нигес след ъглов удар. В 108-ата минута Културал Леонеса стигна до втори гол във вратата на Атлетико, откакто Бенито Аделанта засече с левия крайник меко центриране в наказателното поле на Гудино и направи беззащитен Адан. В ответната офанзива вратарят на домакините Жифар с нова добра интервенция след удар на Рикелме запази задатъка за своя отбор. Резултатът се резервира до края и по този начин Културал Леонеса си обезпечи място на 1/8-финалите.