Скромният тим на Андора постигна нов исторически резултат, след като

...

Аматьорите от Андора сътвориха ново чудо

Скромният отбор на Андора реализира нов исторически резултат, откакто завоюва първа точка като посетител в европейски квалификации. След като в предходния кръг дилетантите стигнаха до въобще първата си победа - 1:0 над Молдова като хазаин, довечера те измъкнаха 2:2 при визитата си на Албания. Срещата от група “Н” беше без значение, откакто Франция и Турция си бяха подсигурили класирането. Исландия може би ще играе бараж, а Албания, Андора и Молдова отпадат.

По-рано през цикъла албанците бяха съкрушили своя противник с 3:0 на неговия стадион, само че довечера се изложиха. Играчите на Андора осъществиха два гола с единствените си два удара във вратата, а “двуглавите орли” не съумяха да осъществят повече от два пъти.

Беким Балай даде ранен задатък на домакините още в 6-ата минута, само че с два гола на опитния Кристиан Мартинес (18’,48’) съперникът обърна. Преди това андорците не бяха вкарвали попадение в 26 следващи гостувания, само че в този момент го сториха на два пъти в границите на половин игрови час.

Съставът на Албания небрежно изравни - в 55-ата посредством Рей Манай, само че по-късно по този начин и не съумя да стигне до успеха.

Andorranes i andorrans... L'HEM TORNAT A LIAR GROSSA!!!!!!

QUINA SELECCIÓ QUE TENIM!!!! pic.twitter.com/FBbXj1sMM8
— FederacióAndFutbol (@Fedandfut) November 14, 2019
В неделя Албания приема Франция, а Андора е хазаин на Турция. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 9 кръг, четвъртък 14 ноември  Албания 2:2краен резулат  Андора