Скандално съдийство на Стефан Апостолов и неговите помощници не спря

...

Скандално съдийство не спря ЦСКА във Варна! Инфарктен гол в 96-ата минута на Каранга!

Скандално съдийство на Стефан Апостолов и неговите помощници не спря серията на ЦСКА от шест следващи победи и " армейците " записаха седма такава. „ Червените “ победиха инфарктно като посетител Черно море с 1:0, а единственото попадение пристигна в 96-ата минута и бе дело на Каранга. Бразилецът има към този момент 9 попадения от началото на сезона.

Реферите не отсъдиха чиста дузпа за отбора на Стамен Белчев, а също така анулираха гол на Станислав Манолев. Попадение на Каранга също бе анулирано, само че тогава съдийската бригада отсъди вярно.

„ Червените “ натиснаха своя противник още от първите минути, само че Каранга и Тиаго се разминаха с попадения. Първата противоречива обстановка пристигна в 11-ата минута. Рубен Пинто даде дълъг пас над отбраната на Черно море, а Станислав Манолев се измъкна отляво в наказателното поле. Българският национал опита да преодолее вратаря Боровик, който без да играе с топката, го повали на тревата. Реферът Стефан Апостолов реши, че няма учредения за дузпа.

В края на полувремето пристигна и втората обстановка, в която „ алените “ бяха ощетени. Топката попадна в Тиаго, който пусна към Манолев и той вкара топката във вратата. Преди това обаче се чу съдийски сигнал за засада. Тя бе вдигната на Тиаго, само че повторенията демонстрираха, че няма такава!

През втората част ЦСКА натисна още повече. Каранга и Бодуров пропиляха благоприятни условия за попадение, а отборът на Георги Иванов-Гонзо отвърна единствено с един удар на старокин с глава.

Гол на Каранга бе анулиран в 58-ата минута, като този път съдиите взеха вярното решение.

В края на мача обръчът към полето на Черно море се стесни, а обстановката за домакините стана още по-тежка поради червен картон на Чунчуков. Нападателят си изпроси два жълти картона в границите на минута, като втория може да се дефинира като преувеличен.

В 73-ата минута съдията не видя и удар на Хасани в корема на Каранга при спречкване посред им.

Пропуски в продължението направиха Каранга и Кубемба. За да се стигне до 6-ата минута на даденото от рефера продължение! Тогава Десподов бе изведен в наказателното поле, копна топката над Боровик, а Каранга изпревари защитник и осъществя, с цел да донесе триумфа на „ алените “.

След последния съдийски сигнал Гонзо нахлу на терена и потърси сметка на съдиите. Треньорът на Черно море продължи с претенциите си и към делегата и към съдийския наблюдаващ на срещата.

В класирането ЦСКА събра 22 точки и е водач. След „ алените “ е Лудогорец, който е с 18 и мач по-малко. Третото място е за Левски със 17 точки. Черно море заема шестото място с 15 точки.

8- Дюлгеров центрира, само че ударът с глава на Каранга бе слаб и отвън вратата
10- Тиаго получи на границата на наказателното поле, стреля мощно, само че право в ръцете на Боровик
11-  ЦСКА с искания за дузпа. Рубен Пинто даде дълъг пас над отбраната на Черно море, а Станислав Манолев се измъкна отляво в наказателното поле. Българският национал опита да преодолее вратаря Боровик, който без да играе с топката, го повали на тревата. Реферът Стефан Апостолов реши, че няма учредения за дузпа.
28- Тиаго прати топката на задната греда, само че там Кулма не съумя да уцели добре топката и тя излезе в навън
40-  Отменен гол на ЦСКА! Топката попадна в Тиаго, който пусна към Манолев и той вкара топката във вратата. Преди това обаче се чу съдийски сигнал за засада. Тя бе вдигната на Тиаго, само че повторенията демонстрираха, че няма такава!
45- Край на първото полувреме!
_________________________________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Мачът бе пресечен за 5-6 минути поради неприятна видимост. Феновете на двата тима възпламениха факли и димки, което принуди рефера да спре за няколко минути срещата
58-  Отменен гол на ЦСКА! Топката бе центрирана към Каранга, който вкара с глава. Попадението обаче бе анулирано поради засада. Повторенията демонстрираха, че този път съдиите вярно отсъждат засада, защото Каранга бе към половин метър пред защитата
65- Каранга бе оставен безусловно самичък на далечната греда, само че ударът на бразилеца с глава бе неакуратен
71- Сукуна центрира от корнер, Старокин скочи най-високо, само че ударът му мина над вратата
73- Каранга и Хасани се сдръпаха. Бразилецът блъсна ръката на играча на Черно море. Той пък отвърна с удар в корема, който не бе видян от съдията
84-  Червен картон! Цветелин Чунчуков си изкара два жълти картона за една минута и бе изпратен под душовете от съдията Апостолов.
87- Топовен шут на Бодуров, който обаче бе избит майсторски от Боровик в корнер
90- 6 минути продължение
90+4- Кубемба бе оставен безусловно самичък, само че от 3 метра не съумя да стреля добре с глава и топката отиде право в ръцете на Боровик
90+4- Удар с глава на Каранга, само че в навън
90+6 - Опасен удар на Старокин, само че топката профуча над вратата
90+6- ГОЛ ЗА ЦСКА! Десподов бе изведен в наказателното поле, копна топката над Боровик, а Каранга изпревари защитник и осъществя, с цел да донесе триумфа на „ алените “
90+8-  Черно море претендира за дузпа. Сукуна падна след прикосновение с Черниаускас, само че съдията не отсъжда углавен удар!
90+9- Край на мача!

Резултат с изображение ЧЕРНО МОРЕ: 77.Евгени Боровик  , 17.Мартин Костадинов, 15.Александър Александров, 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп, 6.Александър Цветков,   18.Атанас Зехиров (63-  11.Амаду Сукуна), 21.Георги Илиев (88-  5.Стефан Станчев), 66.Орлин Старокин, 14.Георги Божилов, 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 33.Емил Михайлов, 10.Ертан Томбак, 5.Стефан Станчев, 11.Амаду Сукуна, 22.Мариян Огнянов, 29.Марек Кузма, 97.Николай Минков
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски (к), 5.Николай Бодуров  , 23.Александър Дюлгеров (65-  19. Кирил Десподов), 15.Кристиян Малинов (86-  8.Кевин Кубемба), 11.Станислав Манолев, 6.Рубен Пинто, 20.Тиаго Родригес,  26.Густаво Кулма (78-  7.Кевин Меркадо), 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 25.Александър Барт, 16.Раул Лое, 7.Кевин Меркадо, 8.Кевин Кубемба, 18.Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов
Треньор: Стамен Белчев

Варна, стадион " Тича "
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация
Източник: blitz.bg