Системата за видеоповторения отново стана главен герой през уикенда в

...

ВАР пак възпламени Ла Лига, редовен ли е голът на Луис Суарес?

Системата за видеоповторения още веднъж стана основен воин през уикенда в Испания. След като ВАР си навлече гнева на Реал Мадрид в последните седмици, новата технология продължи да натрупа врагове. Снощи Барселона надви с 3:1 над Леганес, като при резултат 1:1 Луис Суарес вкара много полемичен гол. Уругваецът скочи в дребното наказателно поле и като се изключи че игра с топката, изрита и вратаря Иван Куеяр. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер Лучо прави нарушаване и попадението е нередовно. От щаба на каталунците настояват, че голът е законен. “Луис стига първи и играе с топката. Заради инерцията няма по какъв начин да прибере в точния момент крайници си”, съобщи Серхио Бускетс. “За мен това е гол. Всеки вижда нещата от своята позиция. Съдията назначи гол, значи е гол. С ВАР не свършва полемиката. За мен голът е чист, тъй като футболистът играе с топката, а вратарят не”, показа наставникът на “лос кулес” Ернесто Валверде. И в други срещи от 20-ия кръг на Ла Лига имаше недоволни от отсъжданията благодарение на ВАР. Атлетик Билбао не се увери, че има засада на Юри Берчиче или Иняки Уилиямс в 86-ата минута на дуела с Виляреал. Битката сред Леванте и Валядолид провокира полемики поради съдийско решение при започване на втората част. Стопкадърът не подсигурява, че има засада на Енес Юнал след удара на Оскар Плано от състава на “бяло-вилетовите”. Примера дивисион 20 кръг, неделя 20 януари  Барселона 3:1краен резулат  Леганес