Системата за видеонаблюдение (ВАР) продължава да търпи критики. След като

...

ВАР търпи критики и в Серия А

Системата за видеонаблюдение (ВАР) продължава да търпи рецензии. След като получи отрицателни мнения в Англия след мача за ФА Къп „ Челси “ – „ Норич “ (5:3 след дузпи), в този момент същото се случи и в Италия. Причината за отрицателното отношение към нововъведението е съмнителният гол на „ Милан “ при триумфа с 2:1 над „ Лацио “. Патрик Кутроне, младият гений на „ росонерите “, се разписа в 15-ата минута след удар с ръка. Въпреки нечистите дейности, попадението бе зачетено и в последна сметка се оказа съдбовно за „ орлите “.
„ Къде беше ВАР? Къде бяха съдиите? “, бе острата реакция на локалната футболна библия „ Гадзета дело Спорт “.
На собствен ред „ Кориере дело Спорт “ също не спести рецензии: „ Кутроне прати топката във вратата с ръка, само че този епизод остана неусетен от всички! Дори ВАР не го видя. “
А към мнението на пресата се причисли и Симоне Индзаги, ощетеният ментор на гостите.
„ Иска ми се да изгубя най-малко един мач, без ВАР да ми е в центъра на вниманието – разгласи братът на Филипо Индзаги след дуела на „ Сан Сиро “. – Не мога да допускам. Първият им гол трябваше да бъде анулиран и мисля, че в този момент ще има доста да изясняват. Кутроне ми сподели, че топката се е блъснала в гърба му. Това не е значимо и виновността не е негова. Грешката е огромна и не знам за кой път се случва. “
След дуела самия състезател отиде при Индзаги и сподели с коя част на тялото е вкарал, сочейки рамото си.
Иначе за „ Милан “ това бе трети следващ триумф под управлението на Дженаро Гатузо. Грандът от Милано към този момент е 7-и с 34 пункта, на 10 от топ 4.
Източник: trud.bg