Симона Халеп сътвори изненадата и победи Серина Уилямс на финала

...

Симона Халеп подчини Серина Уилямс за първа титла на Уимбълдън

Симона Халеп сътвори изненадата и победи Серина Уилямс на финала на " Уимбълдън " с 6:2, 6:2. Така румънката завоюва втора купа от " Шлема ", откакто завоюва " Ролан Гарос " през 2018 година. От своя страна Серина Уилямс можеше да завоюва 24 купа от " Големия шлем ", с което да изравни върха на Маргарет Корт. През предишния сезон американката още веднъж загуби на финала - от Анжелик Кербер.

Първият пробив на Симона Халеп пристигна още в самотоо начало, а по-късно тя го затвърди на нула. Серина изглеждаше много нервна и допускаше доста неточности. Халеп се възползва от това и поведе с 4:0. В петия гейм Уилямс съумя да се съвземе и го завоюва на нула, все пак румънката продължаваше да го демонстрира страхотна игра и виртуозни удари. С 6:2 румънката взе първия сет единствено за 26 минути.