Симон Антони Иванов, който премина успешно квалификациите, отпадна още в

...

Симон Антъни Иванов отпадна в първия кръг на юношеския “Уимбълдън”

Симон Антони Иванов, който мина сполучливо квалификациите, отпадна още в 1-ия кръг на главната скица на юношеския " Уимбълдън ". Номер 15 Дрю Беърд (САЩ) се оправи в три сета с българина, като го победи с 6:4, 4:6, 6:4 за час и 46 минути.

Симон Антъни Иванов позволи пробив в третия гейм на първия сет и трябваше да се помири с 4:6 в последна сметка. Във втория сет българинът поведе с 3:0, по-късно с 5:2 и макар че позволи пробив, незабавно го върна и удобно изравни резултата.

Третата част стартира с взето подаване от Беърд, като осъществя пробива на нула. След това си взе подаването и поведе с 3:1. Българинът можеше да измъкне мача, откакто върна порбива за 4:4, само че незабавно по-късно американецът още веднъж завоюва на нула при подаване на Иванов и това означаваеш завършек на очакванията.

Другият българин Адриан Андреев започва с победа на Откритото състезание на Англия по тенис за юноши.

Поставеният под номер 7 Андреев се наложи над бразилеца Матеуш Алвеш с 6:3, 6:3 за 69 минути.