Силен мач на Етър, Динамо (Загреб) измъкна 1:1 чак в

...

Силен мач на Етър, Динамо измъкна 1:1 чак в 77-ата минута

Силен мач на Етър, Динамо (Загреб) измъкна 1:1 чак в 77-ата минута
Етър приключи 1:1 в първата си контрола против Динамо (Загреб) в Анталия, като водеше в резултата чак до 77-ата минута с попадение на Иван Стоянов и се показа отлично против извънредно мощен съперник. Динамо води с 11 т. в шампионата на Хърватия, а на вратата му бе международният вицешампион от Русия - 2018 Доминик Ливакович.

Мачът стартира при мощен дъжд, който последователно обаче спря. Хърватите в първите минути постановиха емфатичен превес, който обаче не докара до рискове пред Христо Иванов. Постепенно след 10-ата минута етърци придвижиха играта напред. В 17-ата минута Иван Стоянов центрира рисково от фаул, само че бранител мазета в корнер пред връхлитащия Артюнин. Малко по-късно Етър завоюва и втори корнер, само че топката бе уловена от вратаря.

Играчите на Динамо сътвориха две положения, като в 25-ата минута след центриране отляво Христо Иванов мазета в корнер. Най-чистата опция бе в 31-ата минута, когато мощен удар на Кадзьор бе избит пред вратата от Крум Стоянов.

Етър издебна своя момент в 33-ата минута, когато Крум Стоянов напредна отляво и центрира пред вратата, където Иван Стоянов с превъзходен удар прати топката в мрежата – 1:0. До почивката удар на противник бе избит от Кольо Станев в корнер и двата тима се отдръпнаха при влиятелното 1:0 за „ болярите “.

През втората част Красимир Балъков пусна в игра нови 11 футболисти. Динамо натисна крепко първоначално и в 50-ата минута Анатоли Господинов избави голов удар на хърватите. Етърци обаче на свай ред нападнаха рисково и по знамение не удвоиха резултата. В 58-ата минута Мане прелестно изведе самичък против вратата Ерик Почански, чийто параболичен удар обаче мина над гредата.

„ Болярите “ можеха да решат всичко в 63-ата минута, когато Дани Младенов откри Аласана Мане, който стреля рисково, само че топката бе извадена в корнер. След осъществяването му Гълъбов с глава стреля рисково до гредата. На собствен ред хърватите сътвориха две отлични положения, като в 71-ата минута рисков удар мина до лявата греда, а две минути по-късно Марио Чуже напредна и насочи превъзходен удар, избавен ослепително от Господинов. В 75-ата минута обаче след центриране отляво на Майер оставеният непокрит Марио Чуже от близко изравни – 1:1. До края водачът на хърватския шампионат натисна крепко, само че на два пъти Господинов с чудесни намеси опази вратата си и Етър записа влиятелно реми против лидера в шампионата на страната – международен вицешампион.

Стартов състав на „ виолетовите ”: Христо Иванов, Венци Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Кольо Станев, Илия Джамов, Никола Колев, Иван Стоянов, Велко Батрович, Флорент Боджадж, Иван Петков.

Второ полувреме: Анатоли Господинов, Александър Георгиев, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Здравко Илиев, Георги Сърмов, Аласана Мане, Румен Руменов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Милчо Ангелов.

Динамо: Ливакович, Адеми, Майер, Рахмани, Марин, Моро, Теофиле, Стоянович, Батурина, Перич, Кадзьор (Хоркаш, Гира, Франжич, Чуже, Мател). /БГНЕС
Източник: bgnes.com