Швейцарският Базел продължава към третия кръг на Шампионската лига, след

...

Базел сниши ПСВ и продължава в Шампионската лига

Швейцарският Базел продължава към третия кръг на Шампионската лига, откакто съумя да надделее в битката с холандския гранд ПСВ Айндховен. Базел победи с 2:1 в Швейцария, като по този метод обезврежда в своя изгода резултата и продължи напред след общ резултат 4:4. В първия мач в Айндховен срещата приключи при резултат 3:2 за ПСВ Айндховен.

Ерей Комер даде превес на домакините след осъществяване на великолепен свободен удар и в осмата минута домакините полетяха. Четвърт час по-късно обаче Мален центрира добре за Брума, който от далечно разстояние засече с глава и прати топката във вратата на домакините, с цел да изравни резултата и да зарадва гостите в срещата.

Все отново в 68-ата минута вездесъщия Рики ван Волфсвинкел поведе още веднъж Базел напред в резултата и в последна сметка подпечата триумфа на швейцарците и продължаването им в шампионата напред.

В идващия кръг Базел ще се изправи против австрийския ЛАСК Линц в спор за място за плейофите за класиране в групите на Шампионска лига.