Швейцарската легенда в мъжкия тенис Роджър Федерер победи квалификанта Даниел

...

Федерер отстрани квалификант и продължава по план в Австралия

Федерер и Надал играят в ранни зори в сряда
Швейцарската легенда в мъжкия тенис Роджър Федерер победи квалификанта Даниел Еванс със 7:6, 7:6, 6:3 и се класира за третия кръг на шампионата от Големия шлем - Открито състезание на Австралия.

Maeстрото пропусна сетбол при 6:5 в първия сет, само че в тайбрека навакса закъснение от 3:5 точки, с цел да поведе в резултата.

Във втората част той дръпна с ранен пробив, при 5:3 пропусна два сетбола при подаване на противника, а по-късно Евънс съумя да пробие и да изравни за 5:5. Последва нов тайбрек, в който първенецът взе бърза преднина от 3:0 точки и до края доминираше.

В третата част Федерер загуби единствено една точка на личен сервис. Той поведе с 4:1 и до края нямаше проблеми да стигне до успеха.

Това е 16-и следващ триумф за швейцареца в Откритото състезание на Австралия, което завоюва в последните две години. Маестрото позволи първи пробив в шампионата, само че въпреки всичко продължава напред без изгубен сет, откакто в първи кръг се наложи с 3:0 и над Денис Истомин.

Съперник на Федерер в трети кръг ще бъде спечелилия от мача сред младия американец Тейлър Фритц и Гаел Монфис.
Източник: offnews.bg