Швеция победи Финландия с 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) в последен

...

Швеция и Финландия предложиха зрелище, но короните ликуваха в края

Швеция победи Финландия с 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) в финален мач от груповата фаза на олимпийския шампионат по хокей на лед при мъжете. Двата отбора, които са известни със сериозната си омраза на ледената пързалка сервираха чудесно представление в един от най-чаканите от почитателите на хокея мачове в групите на хокейния шампионат при мъжете в ПьонгЧанг.

С триумфа шведите завоюваха първото място в група " С " и си осигуриха класиране непосредствено за четвъртфиналите. Загубата пък остави Финландия на второ място в групата и по този начин скандинавският отбор ще би трябвало да играе с домакините от Република Корея в осминафинален плейоф.
Sweden #SWE finishes the preliminary-round as #1 ranked team and gets a quarter-final bye after beating archrival Finland #FIN 3-1. Story and more pics: https://t.co/6VO8ko56uU

— IIHF (@IIHFHockey) February 18, 2018

Двата тима направиха доста равносилен мач, който бе решен в самия му край. Шведите откриха резултата в 15-ата минута на Антон Ландер, до момента в който Йонас Кемпайнен изравни за Финландия в самото началото на втората третина.

Тимът на Финландия не съумя да се възползва от няколко санкции на шведски хокеисти, с цел да поведат, като по този метод шведите резервираха съвършената си статистикада не позволяват гол при числено понижен състав от началото на Игрите. Патрик Закрисон още веднъж изведе Швеция напред в резултата в 49-ата минута на мача, а пет секунди преди края на постоянните 60 минути Оскар Мьолер оформи крайното 3:1 за " тре кронур " на празна врата.
Oscar Moller secures #SWE a 3-1 win over #FIN with an empty-net goal. #PyeongChang2018 #IceHockey pic.twitter.com/Y4L2zOrO8r

В другия дуел от вечерната сесия олимпийският първенец Канада победи с 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) домакините от Република Корея. Кристиан Томас, Ерик О'Дел, Максим Лапиер и Гилбърт Брюле бяха точни да " кленовите " листа, които имаха тотално превъзходство в мача.

Успехът разреши на канадците да завършат на второ място в група " А " със 7 точки и по този начин да се класират за четвъртфиналите като най-хубав втори тим, където ще чака спечелилия от мача сред Финландия и Република Корея. В другите осминафинални двойки Словения среща Норвегия, Съединени американски щати е със Словакия, до момента в който спечелилият от мача сред Германия и Швейцария ще играе с Швеция в четвъртфиналите.
Canada #CAN blanks host Korea #KOR 4-0 to take 2nd place in its group and 4th place overall and qualifies directly for the quarter-finals! Game story and more photos: https://t.co/yFMt6DcOa3