Шведският шампион Малмьо направи голяма крачка към класиране за третия

...

Малмьо се приближи до двубой с Лудогорец

Шведският първенец Малмьо направи огромна крачка към класиране за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където може да срещне българския Лудогорец, в случай че “орлите” се оправят с унгарския МОЛ Види. Скандинавците победиха с 1:0 като посетител ЧФР Клуж в първи мач от предния тур на конкуренцията и към този момент имат съществено преимущество в борбата с румънците.

Единственото попадение падна в самия завършек на първата част. Тогава Карлос Страндбери бе изтърван от отбраната на домакините самичък против вратаря. Ударът му не бе по никакъв начин мощен, само че вратарят на Клуж Гиедриус Арлаускис не се оправи добре и разреши топката да мине през ръцете му, с цел да навести мрежата. През втората част домакините постановиха напън в опит да извърнат резултата, само че по този начин и не съумяха да стигнат най-малко до равнене. Така Малмьо свърши първата част от работата, а след седмица в Южна Швеция ще би трябвало да довърши започнатото.
Източник: fakti.bg