Шведската звезда Златан Ибрахимович записа пореден рекорд в своята кариера.

...

Ибра вече е легенда на Галакси

Шведската звезда Златан Ибрахимович записа следващ връх в своята кариера. Той стана играчът с най-вече голове за един сезон с екипа на Лос Анжелис Галакси. Капитанът на калифорнийците вкара хеттрик за внушителната победа със 7:2 над Спортинг Канзас Сити от 30-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Така 37-годишният таран има към този момент 26 попадения през тази акция, а досегашният връх за футболист на Галакси бе от 24 попадения - Карлос Руис през 2002 година Близо 23 000 фенове на стадион " СтъбХъб Център " станаха очевидци на головото шоу, в което Ибра даже си разреши лукса да изпусне дузпа, само че по-късно беше прецизен при добавката в 32-ата минута за моментното 1:1. Интересното е, че преди този момент Гутиерс (24) бе дал задатък на гостите, а още веднъж той вкара и последното попадение в мача в 86-ата минута, когато оформи крайния резултат. Първата част приключи 1:1, макар множеството благоприятни условия пред двете порти. Втората част обаче се трансформира в същински голов фестивал за състава на Гийермо Скелото.

Корона даде задатък на домакините с първото си попадение за клуба в 48-ата минута, откакто се възползва от подаване на Кристиан Павон. Златан вкара за 3:1 в 51-ата минута, ставайки най-резултатният състезател на Галакси в един сезон от шампионата.
History belongs to @Ibra_official.

The is the #LAGalaxy's new single-season scoring record holder pic.twitter.com/9RFb1HuHjl
— LA Galaxy (@LAGalaxy) September 16, 2019 Мексиканецът Антуна вкара четвърти гол в 69-ата минута. Последваха два бързи гола с глава на Себастиян Летдет (77, 79), след което Ибра с прекрасен диагонален изстрел вкара своя втори хеттрик през този сезон и общо трети в Съединени американски щати.
This #LAGalaxy record has been Zlatan'd. pic.twitter.com/bGWzXNS7dc
— LA Galaxy (@LAGalaxy) September 16, 2019

Нападателят има към този момент 26 гола от 25 мача през този сезон и изостава единствено на две попадения от водача при стрелците Карло Вела. Мексиканската звезда на градския противник Лос Анжелис има 28 попадения.

Галакси остана на пето място в Западната конференция с актив от 45 точки, откакто прекъсна серията си от пет мача без победа. Това бе 14-и триумф на отбора, който има 13 равенства и три провали. Лидер е Лос Анжелис с актив от 64 точки.
Спортинг остана на девето място с 37 точки.