Шведката Ребека Петершон и британката Хедър Уотсън се класираха за

...

Ясни са финалистките на турнира в Тянцзин

Шведката Ребека Петершон и британката Хедър Уотсън се класираха за финала на шампионата по тенис на твърда настилка в китайския град Тянцзин с награден фонд 500 000 $. В първия полуфинал от програмата Петершон направи цялостен поврат и победи с 0:6, 6:4, 7:5 тунизийката Онс Жабор за 2 часа и 9 минути игра. Петершон изоставаше с 1:3 в решителния трети сет, само че съумя да се върне на победния път, взимайки шест от идващите осем гейма.

Уотсън стигна много по-лесно до мача за купата след победа с 6:1, 6:4 над рускинята Вероника Кудерметова за 75 минути игра. Британката не загуби нито един път подаването си в хода на целия мач и разумно се поздрави с триумф, който й дава късмет да играе за първа купа в шампионати на WТА от 2016 година насам.

До момента Петершон и Уотсън са играли единствено един път между тях, като това се случи преди по-малко от месец на шампионата в Ухан, когато шведката се наложи с 6:2, 6:2 в първия кръг на квалификациите.