Шумен. 18 ученически отбора се включиха в щафетата За Шумен“,

...

Шумен: С ученическа щафета започнаха честванията за Деня на града на 11 май

Шумен. 18 училищен тима се включиха в щафетата „ За Шумен “, която е част от празничната стратегия за Деня на Шумен – 11 май. Това оповестиха от Община Шумен . В конкуренцията участваха три тима от 10-11 клас, шест тима от 8-9 клас и девет тима от 5-7 клас, формирани от по четири девойки и четири момчета, като всеки пост трябваше да пробяга по 100 метра. Кметът Любомир Христов даде старт на щафетата. Трасето на спортната демонстрация е от Община Шумен до пл. „ България “, по южното платно на бул. „ Славянски “. Всички участници бяха с фланелки с лого за Деня на Шумен. В първата възрастова група 5-7 клас победител стана тимът на СУ „ Йоан Екзарх Български “. На второ място се класираха учениците от СУ „ Сава Доброплодни “, а трето място зае тимът на IX ОУ „ Панайот Волов “, кв. „ Дивдядово “. Във втора група 8-9 клас първи финишираха учениците от ППМГ „ Нанчо Попович “, на второ място се подреди тимът на ПГСАГ, а трети приключи отборът на ПЕГ „ Н. Й. Вапцаров “. Извън класирането бе връчена и още една специфична премия – статуетка. С наградата беше отличен тимът на ПГМЕТТ „ Христо Ботев “ поради това, че бе формиран единствено от момчета. При най-големите 10-11 клас победител още веднъж стана тимът на ППМГ „ Нанчо Попович “, а на второ място са учениците от ПЕГ „ Н. Й. Вапцаров “. В тази възрастова група специфичната премия още веднъж отиде при момчетата от ПГМЕТТ „ Христо Ботев “. Отличените участници бяха наградени с медали и купи от зам.-кмета по обучение и просвета Найден Косев и Десислава Златева, шеф на отдел „ Култура, юношески действия и спорт “ в общината.
Източник: focus-news.net