Щутгарт си тръгна с важна точка от гостуването на шампиона

...

Байерн Мюнхен се издъни срещу Щутгарт на празника си

Щутгарт си потегли с значима точка от гостуването на първенеца Байерн Мюнхен. Двата тима направиха атрактивен дуел, който приключи 2:2. Швабите поведоха в осмата минута с гол на Тиаго Томас. Тимът на Юлиан Нагелсман стигна до поврат до почивката с голове на Серж Гнабри и Томас Мюлер. В началото на втората част Саша Калайджич изравни. Баварците на три пъти удариха греда, само че и гостите пропуснаха някои отлични благоприятни условия да поведат през втората част. В края на срещата Кингсли Коман получи червен картон.
Снимка: БГНЕС  Байерн Мюнхен се издъни против Щутгарт на празника си
Спечелената точка от Щутгарт пък съвсем му подсигурява присъединяване в плейофа за оцеляване, защото към този момент има преднина от 3 точки пред Арминия и е с много по-добра голова разлика.

Източник: fakti.bg