Щутгарт и Унион Берлин завършиха 2:2 в първия мач от

...

Унион Берлин докосва Бундеслигата след голово реми в Щутгарт

Щутгарт и Унион Берлин приключиха 2:2 в първия мач от баража за място в Бундеслигата през идващия сезон. Така столичани реализираха отличен резултат и се приближиха до историческо първо влизане в немския хайлайф.

Третият във Втора Бундеслига бе тимът, който като че ли повече вярваше в качествата си и не бе надалеч даже от успеха в Щутгарт.

В същото време "швабите " продължиха ужасния си сезон с ново нерешително показване, в което обстановките при двата гола бяха едни от редките светли лъчи.

Именно домакините откриха резултата в 41-ата минута, когато Анастасиос Донис направи незабравим пробив на контра, след което върна към Кристиан Гентнер и опитният футболист не сбърка с изстрела си.

Две минути по-късно обаче резултатът бе подравнен. След отдалечен въздушен пас Себастиан Андершон отклони с глава към Сюлейман Абдулахи, който работи технично в наказателното поле и си сътвори позиция, от която осъществя.

Щутгарт още веднъж поведе при започване на втората част. Звездата Марио Гомес потегли с топката още от центъра, навлезе към наказателното поле, след което стреля, а смешен рикошет в крайници и главата на съперников футболист докара до гол за 2:1.

В 68-ата минута Унион изравни за повторно, откакто Марвин Фридрих бе прецизен с глава след центриране от корнер.

До края берлинчани бяха по-активният тим като в продължението единствено страхотният инстикт на Рон-Роберт Цийлер избави Щутгарт при изстрела с глава на Андершон.

Така интригата остана за понеделник, когато на "Старото лесничейство " в Берлин Унион и Щутгарт ще дефинират последния участник в Бундеслигата за идващия сезон.