Шоутайм и Светкавица записаха победи в ББЛ А група. Тимът

...

Шоутайм и Светкавица с победи в ББЛ А група

Шоутайм и Светкавица записаха победи в ББЛ А група. Тимът от Търговище надделя Медицински университет (Варна) с безапелационното 94:50. Домакините бяха по-мотивирани в целия мач, като демонстрираха желанията си още в началните минути и започнаха мача с 34 точки за 10 минути против 17 за противника. От голямо значение за крайния триумф се оказа страхотната игра на Светкавица в третата част, извоювана с 28:6.

Димитър Янчев бе във вихъра си довечера с 45 точки. Сашо Георгиев и Иван Серафимов прибавиха по 10 точки за спечелилите. Матиас Хатзенбулер и Илхан Арабаджиев вкараха по 13 за „ медиците “.

Шоутайм победи Шабла със 72:63 също след мощни първа и трета четвърт. Красимир Димитров се отличи с 24 точки за Шоутайм, 14 добави Александър Иванов, а по 12 – Дамян Шишков и Петко Петков. За Шабла Хакан Сербезов и капитанът Ивайло Тодоров нанизаха по 16 точки.