Шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс надделя с 3:1 у дома над

...

Рейнджърс прекърши Рапид с обрат и късни голове

Шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс надви с 3:1 вкъщи над Рапид (Виена) в мач от Група “G” на Лига Европа. Така Рейнджърс е отпред в класирането с 4 точки, следван от австрийците с 3 точки, Виляреал с 2 и Спартак (Москва) с 1 точка.

Австрийците първи осъществиха попадение. Негов създател стана Ветон Бериша в 42-ата минута с удар отблизо разстояние. Само две минути по-късно пристигна и изравнителният гол, който бе дело на Алфредо Морелос. Той бе изтърван в наказателното поле от отбраната на виенчани и засече центриране отдясно, насочвайки топката във вратата.

Джеймс Таверниер даде задатък на Рейнджърс в резултата с тъкмо изпълнена дузпа в 84-ата минута, а в четвъртата минута на добавеното време Морелос с второто си попадение в дуела оформи крайния резултат.

ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС - РАПИД (ВИЕНА) 3:1 0:1 Бериша (42) 1:1 Морелос (44) 2:1 Таверниер (84-д) 3:1 Морелос (90+4)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 2 кръг, четвъртък 4 октомври  Рейнджърс 3:1краен резулат  Рапид (Виена)