Шесткратният шампион Новак Джокович без проблеми си осигури място във

...

Джокович потегли с бърза победа, 36 аса не спасиха Раонич срещу Лацко

Шесткратният първенец Новак Джокович без проблеми си обезпечи място във втори кръг на Откритото състезание на Австралия. Бившата първа ракета не даде никакви шансове на американеца Доналд Йънг и записа чиста победа с 6-1, 6-2, 6-4 за час и 52 минути. Ноле чака в идващия стадий по-добрия от мача сред Гаел Монфис и испанския квалификант Хауме Мунар.

Поставеният под №4 Александър Зверев също мина елементарно стартовия кръг с триумф в три сета против италианеца Томас Фабиано с 6-1, 7-6 (7-5), 7-5.

№9 Стан Вавринка потегли с победа над литовеца Рикардас Беранкис с 6-3, 6-4, 2-6, 7-6 (7-2) в дуел, който по никакъв начин не бе елементарен за швейцареца и продължи близо три часа. В идващия кръг противник на Стан ще бъде американецът Тенис Сандгрен.

Сам Куери с лекост прескочи стартовия кръг, побеждавайки испанеца Фелисиано Лопес с 6-3, 6-4, 6-2.

Милош Раонич осъществя 36 аса и 80 уинъра против Лукаш Лацко, само че загуби от словака с 7-6 (7-5), 5-7, 4-6, 6-7 (4-7) в борба, която феновете следиха 3 часа и 22 минути. Във втори кръг Лацко ще се изправи против аржентинеца Николас Кикер, който в профил в пет сета представителят на домакините Джордан Томпсън.

Американецът от украински генезис Денис Кудла пък отстрани сънародника си Стив Джонсън в четири сета 6-7 (5-7), 6-3, 7-6 (7-3), 6-2. /БГНЕС
Източник: bgnes.com