Шефилд Юнайтед се класира за 1/8-финалите на ФА Къп. "Остриетата"

...

Шефилд пречупи Милуол и продължава напред за ФА къп

Шефилд Юнайтед се класира за 1/8-финалите на ФА Къп. "Остриетата " се надвиха с 2:0 като посетител на Милуол, а в основата на успеха бе опитният нападател - Били Шарп, който асистира за головете на Мухамед Бешич и Оливър Норууд.

Домакините бяха по-активни в първите минути, а рискови удари насочиха Мат Смит и Ейдън О' Брайън. Били Шарп пропусна да даде преднина на тима си в 18-ата минута, когато от чиста позиция шутира високо над вратата. Малко преди почивката ветеранът Фил Ягиелка опита да изненада с глава вратарят на Милуол - Били Митчъл, само че сантиметри го разделиха от попадение.

Второто полувреме "остриетата " започнаха все по-осезаемо да основават рискове. Така в 62-ата минута Шарп комбинира с Бешич и босненецът откри с удар отвън наказателното поле.

В оставащите минути Милуол показва предпочитание да се стигне най-малко до преиграване, само че не и задоволително класа. Всичко свърши в 84-ата минута с попадението на Оливър Норууд, още веднъж след подаване на Били Шарп.