Шефилд Юнайтед победи Шефилд Уензди като гост с 4:2 в

...

Шефилд Юнайтед прегази Уензди в дерби на Хилзбъро

Шефилд Юнайтед победи Шефилд Уензди като посетител с 4:2 в дуел от 9-ия кръг на Чепмиъншип. Юнайтед за първи път вкара четири гола на стадион „ Хилзбъро” от построяването му през 1899-а година.

Победата бе шеста за Шефилд Юнайтед от началото на сезона и с насъбраните 18 точки тимът заема четвъртата позиция във краткотрайното класиране в Чемпиъншип.

Тимът на Шефилд Уензди пък е 10-и с 13 точки в актива си все още.

Гостите дръпнаха с 2:0 с два гола до 15-ата минута на срещата. В 3-ата резултата откри Джон Флек, а в 15-ата някогашният състезател на Уензди Лион Кларк повиши на 2:0.

Скъсаха от бъзици тъжните талисмани на Шефилд Уензди

В добавеното време на първата част /45+2/ домакините понижиха с 1:2 с попадение на Гари Купър, който се разписа в четвърти следващ мач за Шефилд Уензди.

Футболистите на Шефилд Уензди си върнаха очакванията в 65-ата минута, когато с гол на Лукаш Жоао изравниха за 2:2, само че единствено две по-късно – в 67-ата Марк Дъфи още веднъж даде преднина за 3:2 за Юнайтед.

В 77-ата Лион Кларк означи второто си попадение и оформи крайното 4:2 за Шефилд Юнайтед.