Шарлот Хорнетс победи миналогодишния шампион в Националната баскетболна асоциация (НБА)

...

Шарлот Хорнетс победи шампионите в НБА след продължение

Шарлот Хорнетс победи миналогодишния първенец в Националната баскетболна асоциация (НБА) Голдън Стейт Уориърс със 120:113 точки.

В зала " Спектрум Център " в Шарлът домакините бяха по-резултатни през първите две четвърти. След почивката първенците стопиха закъснение от 15 точки, с цел да стигнат до поврат в третата част.

В края на постоянното време калифорнийците бяха напът да измъкнат успеха, само че възпитаниците на Стив Клифърд изпратиха дуела в продължение с панер на Денис Смит Джуниър. Там гостите поведоха с две точки, само че " стършелите " реализираха поврат и справедливо се поздравиха с триумфа.

Стеф Къри записа дабъл-дабъл след 31 точки и 11 битки. За спечелилите Пи Джей Уошингтън също означи 31 пункта, а Джейлън МакДаниълс се регистрира с дабъл-дабъл след 12 точки и 10 битки.

Dennis Smith Jr. sends it to Overtime 107 107

OT on NBA League Pass
— NBA (@NBA)

Шарлот Хорнетс заема 7-ата позиция в Източната конференция с актив от 3 победи и 3 загуби. Голдън Стейт Уориърс е 10-и на Запад със същия актив.