Шарапова се справи лесно с Каратанчева в МонреалСесил Каратанчева отпадна

...

Шарапова се справи лесно с Каратанчева в Монреал

Шарапова се оправи елементарно с Каратанчева в Монреал
Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на мощния шампионат по тенис на твърда настилка "Роджърс Къп" в Монреал (Канада) с награден фонд 2.82 милиона $.

Каратанчева, която преодоля квалификациите на конкуренцията след две победи, загуби от някогашната номер 1 в света Мария Шарапова (Русия) с 1-6, 2-6 за 80 минути. Двубоят стартира предходната нощ, само че беше преустановен при резултат 4-1 и 40-40 за рускинята поради стихия и мощен дъжд.

При подновяването на играта Шарапова завоюва шест следващи гейма, с цел да вземе първия сет и да поведе с 4-0 във втория. След това Каратанчева завоюва подаването си, само че до края Шарапова нямаше проблеми да затвори мача. Рускинята ще играе в идващия кръг с младата си сънародничка Дария Касаткина. 21-годишната тенисистка се наложи над гъркинята Мария Сакари в три сета 6-4, 4-6, 6-1. /БГНЕС
Източник: bgnes.com