Шансовете на Наполи да остане в битката за Скудето през

...

Емполи отказа Наполи от титлата след знаменит обрат

Шансовете на Наполи да остане в борбата за Скудето през този сезон на процедура са завършили, откакто имаха необикновен " срив " на " Карло Кастелани " в Емполи.

" Небесно сините " пропуснаха преимущество от 2:0 единствено за осем минути, с цел да запишат проваляне с 2:3, след което остават седем точки закъснение от първото място на Интер.

Дрис Мертенс даде преднина на гостите в края на първото полувреме, а когато Лоренцо Инсиние усили до 0:2 в 53-ата минута, се обрисуваше краят на неприятната серия на неаполитанци и връщане към борбата с Милан клубове за купата.
 Лучано Спалети: Наполи към момента има предпочитание да се бори за купата

Бяхме разочаровани в последните два мача, разяснява експертът

Но Емполи не смяташе по този начин. Шотландецът Лиъм Хендерсън понижи до 1:2 в 80-ата минута, след което на сцената излезе Андреа Пинамонти с голове в 83-ата и 88-ата минута за невероятна победа на домакините и спиране на поредицата от пет мача без победа.