Шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс загуби от тунизийката

...

Тунизийка шокира Слоун Стивънс в Москва

Шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс загуби от тунизийката Онс Жабьор във втория кръг на шампионата за “Купата на Кремъл” в Москва. Мачът приключи с резултат 6:3, 6:2 в интерес на 24-годишната тенисистка от Тунис, която проби в главната скица след квалификации. Стивънс от своя страна бе сложена под №3 в главната скица и като такава пропусна първия кръг.

HUGE UPSET from Tunisia's Ons #Jabeur!

Downs World No.8 Sloane Stephens 6-3 6-2 in Moscow

(Video @wta) pic.twitter.com/ZZ06GY50lf
— We Are Tennis (@WeAreTennis) October 17, 2018 На четвъртфиналите Жабер ще играе с Анет Контавейт (№8 в схемата), която отстрани французойката Кристина Младенович с 6:2, 7:6(3).

Слоун Стивънс заема осмо място в международната класация на Женската тенис асоциация. През тази година тя доближи до финала на “Ролан Гарос”, стана шампионка на шампионата от категорията Premier Mandatory в Маями и игра край Монреал. Тя към този момент си подсигурява присъединяване във финалния шампионат на WTA, който ще се организира в Сингапур от 21 до 28 октомври.