Шампионката от "Уимбълдън" Симона Халеп (Румъния) се класира за третия

...

Халеп се класира за третия кръг на турнира по тенис в Ухан

Шампионката от "Уимбълдън " Симона Халеп (Румъния) се класира за третия кръг на мощния шампионат по тенис в китайския град Ухан с награден фонд 2,527 милиона $.

Поставената под номер 4 Халеп надви над Барбора Стрицова с 6:3, 6:2, записвайки шеста победа без изгубен сет в шест мача против чешката си съперничка. Следващата съперничка на румънката, полуфиналистка в конкуренцията през 2016 година, ще бъде участващата с "уайлд кард " Елена Рибакина (Казахстан).

20-годишната Рибакина отстрани с 6:1, 6:7(3), 6:2 Онс Жабюр (Тунис), "щастлива губеща " от квалификациите. Финалистката в Ухан от 2015 година Гарбине Мугуруса (Испания) отпадна във втория кръг Мугуруса след проваляне от третата в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 5:7, 2:6. Свитолина, която все осем от последните 10 гейма в мача, чака в третия кръг рускинята Светлана Кузнецова.

Кузнецова отстрани Су-Вей Сие (Тайван) с 6:2, 7:6(5), откакто навакса закъснение от 0:3 гейма във втория сет. Номер 10 Слоун Стивънс (САЩ) се оправи с представителката на домакините Ифан Ван с 6:2, 3:6, 6:1 и за място на четвъртфиналите ще срещне двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия). Петата в схемата Квитова през вчерашния ден започва в конкуренцията с триумф в два сета над Полона Херцог (Словения). Алисън Риск (САЩ) пък в профил във втория кръг олимпийската шампионка Моника Пуиг (Пуерто Рико) след поврат с 2:6, 7:6(5), 6:3.