Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс се класира

...

Слоун Стивънс продължава похода си в Синсинати

Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Слоун Стивънс се класира за третия кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Синсинати с награден фонд 2.87 милиона $. Поставената под номер 3 в схемата американка победи квалификантката Татяна Мария (Германия) с 6:3, 6:2 за 71 минути. Стивънс, която предходната седмица загуби финала на шампионата в Монреал от Симона Халеп (Румъния) получи травма на палеца на дясната ръка сред третия и четвъртия гейм на втория сет, само че нямаше проблеми да доиграе мача.
The Summer of Sloane @SloaneStephens sends off Maria 6-3, 6-2 at @CincyTennis pic.twitter.com/iiM3pSOQSj
— WTA (@WTA) August 15, 2018
Миналата година американката игра полуфинал в Синсинати, което е най-хубавото й показване от шест участия в шампионата. Следващата съперничка на Стивънс е номер 15 Елизе Мертенс (Белгия), която отстрани квалификантката Ребека Петерсон (Швеция) с 3:6, 6:2, 7:6(1) за 2:36 часа.
.@SabalenkaA stock buy or sell?
Wins in the last week
Wozniacki
Konta
Pliskova

The Belarusian upsets No. 9 seed Pliskova at @CincyTennis --> https://t.co/9l6Xhg7RUm pic.twitter.com/rThfxFWAw6
Шампионката за 2016 година и девета сложена Каролина Плишкова (Чехия) отпадна във втория кръг след загуба от Арина Сабаленка (Беларус) с 6:2, 3:6, 5:7 за 1:55 часа. Сабаленка избави два мачбола в десетия гейм на третия сет, с цел да стигне до триумфа, а в третия кръг ще играе против номер 6 Каролин Гарсия (Франция).
Рускинята Екатерина Макарова победи Ализе Корне (Франция) с 6:2, 6:0. Защитаващата купата си и седма сложена Гарбине Мугуруса (Испания) играе сега против Леся Цуренко (Украйна).