Шампионката от 2016 година Хедър Уотсън (Великобритания) отпадна в първия

...

Хедър Уотсън отпадна в първия кръг в Монтерей

Шампионката от 2016 година Хедър Уотсън (Великобритания) отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Монтерей (Мексико) с награден фонд 275 хиляди $.

Уотсън загуби от германката Татяна Мария с 6:7(4), 6:3, 5:7 по-късно повече от два часа и половина игра.

Британката, 49-ата в международната класация, започва добре и поведе с 4:1, след което на два пъти сервираше за първия сет при 5:4 и при 6:5, само че позволи пробиви. В последвалия тайбрек Мария завоюва последните три разигравания и поведе в резултата.

Уотсън реагира неотложно и взе задатък от 3:0 гейма във втората част, като този път съумя да резервира преимуществото си, с цел да изравни.

Британката стартира солидно и в третия сет, като поведе с 4:1 с два пробива и се виждаше победителка, само че 91-ата в свта германка взе идващите четири гейма, а при 6:5 осъществя още един брейк, с цел да победи.

Снимки: ©Getty Images