Шампионката от 2014 година Симона Халеп (Румъния) се класира за

...

Първи полуфинал за сезона за Мугуруса, Халеп по-безмилостна

Шампионката от 2014 година Симона Халеп (Румъния) се класира за полуфиналите на шампионата по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 3,173 милиона $. Поставената под номер 2 Халеп се наложи над квалификантката Катрин Белис (САЩ) с 6:0, 6:4 за 82 минути на корта.

.@Simona_Halep defeats Bellis 6-0, 6-4!

Sets up @QatarTennis semifinal vs @GarbiMuguruza! pic.twitter.com/U8OQvSlTDp
— WTA (@WTA) February 16, 2018
Румънката взе безапелационно първия сет за половин час, а във втората част на два пъти пропиля пробив задатък, само че въпреки всичко стигна до съдбоносен брейк за 5:4, след което затвори мача при личен сервис.
За място на финала Халеп ще играе против четвъртата в схемата Гарбине Мугуруса (Испания).

Шампионката от " Уимбълдън " Мугуруса доближи до първия си полуфинал за сезона, откакто обърна номер 7 Каролин Гарсия (Франция) с 3:6, 6:1, 6:4.

Garbine #Muguruza downs Caroline Garcia 3-6 6-1 6-4 to advance into Doha last 4 pic.twitter.com/Sj0Cm2ZNjJ
— We Are Tennis (@WeAreTennis) February 16, 2018
Гарсия взе първия сет с основен пробив за 5:3, само че след 1:1 във втората част испанката завоюва девет от идващите 11 гейма, с цел да изравни резултата и да поведе с 4:2 в третия сет. До края тя удържа преимуществото си и направи серия от три победи за първи път в четвъртия си шампионат за годината.