Шампионите разбиха Ню Йорк Никс в Медисън Скуеър Гардън“Отборът на

...

Шампионите разбиха Ню Йорк Никс в „Медисън Скуеър Гардън“

Шампионите разрушиха Ню Йорк Никс в „ Медисън Скуеър Гардън “
Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Ню Йорк Никс със 128:100 като посетител в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Двубоят в „ Медисън Скуеър Гардън “ не предполагаше подобен свършек, като двата отбора бяха равностойни в първите три част и си разменяха преимуществото, а домакините водеха с шест точки малко след началото на последната четвърт. В заключителните минути обаче Воините тотално надиграха противника си, водено ит Кевин Дюрант, който приключи срещата с 41 точки, 9 битки и 5 асистенции. Шампионите взеха последната част с 47:16 и по този начин стигнаха до петия си триумф от началото на сезона. За Никс най-резултатен бе Тим Хардауей Джуниър с 24 точки.

В друга мач от вечерта Ел Ей Клипърс победи Хюстън Рокетс като посетител със 133:113 и нанесе четвърто проваляне от началото на сезона на миналогодишните финалисти в Западната конференция. /БГНЕС
Източник: bgnes.com