Шампионът Зенит спечели турнира за Купата на Русия, след като

...

Зенит направи дубъл в Русия

Шампионът Зенит завоюва шампионата за Купата на Русия, откакто победи Химки с 1:0 на финала в Екатеринбург. По този метод питерци направиха дубъл на домашната сцена за повторно в историята си.

Единствения гол в мача вкара Артьом Дзюба от дузпа в 84-ата минута. Така Зенит ще играе за Суперкупата на Русия на 7 август против Локомотив (Москва), който приключи на второ място в шампионата. Срещата ще бъде извършена в столицата Москва.

Второй раз в истории у нас — #ЗолотойДубль! #ЗенитХимки pic.twitter.com/Pd8Sf0we2d
— ФК «Зенит» (@zenit_spb) July 25, 2020 Това е четвърта купа в историята на Зенит (1999, 2010, 2016, 2020), като тимът е печелил един път и тази на Съюз на съветските социалистически републики (1944).