Шампионът Зенит (Санкт Петербург) допусна грешна стъпка в гостуването си

...

Зенит с грешна стъпка в Русия

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) позволи неверна стъпка в гостуването си на новака Факел. Срещата приключи 1:1 и питерци изпуснаха скъпи две точки в борбата за купата. Домакините даже първи поведоха с гол на Георгий Гонгадзе в 12-тата минута, а Малком възвърне равенството в 28-ата минута, като този резултат се резервира до края.

Друг мач от кръга бе следващо столично дерби сред ЦСКА (Москва) и Динамо (Москва). И в него нямаше победител и също приключи 1:1, като Уилиян (12) откри за " армейците ", а Фьодор Смолов (44) изравни за динамовци.

В същото време Локомотив (Москва) продължи да разочарова почитателите си, допускайки тежка загуба с 0:4 като посетител на Сочи.

След изиграването на тези мачове Зенит е водач с 30 точки, ЦСКА заема второто място с 24 точки, Сочи е на 6-ата позиция с 20 точки, Динамо е 8-и със 17 точки, Факел се намира на 13-ото място с 10 точки, а Локо е 14-ти с 9 точки.