Шампионът Ювентус допусна обрат и загуби у дома от Лацио

...

Страхотна драма и успех на Лацио за край на невероятна домакинска серия на Юве

Шампионът Ювентус позволи поврат и загуби вкъщи от Лацио с 1:2 в среща от осмия кръг на италианската Серия „ А “. Това бе първи триумф за „ орлите “ в Торино против гранда за състезание от 15 декември 2002 година, когато отново бяха спечелили със същия резултат. Драмата бе цялостна, защото в последната секунда Пауло Дибала пропусна дузпа, отсъдена след видео повтаряне.

„ Бианконерите “ не бяха губили от 41 мача насам за състезание – 38 победи и 3 равенства. За последно „ остарялата дама “ падна в Серия „ А “ на собствен терен от Удинезе (0:1) на 23 август 2015 година.

Привлеченият от Байерн през лятото бразилец Дъглас Коста (23) изведе домакините напред в резултата. След почивката голмайсторът на гостите Чиро Имобиле (47, 54-дузпа) блесна с две попадения за цялостния поврат, а при първото от тях получи пас от Луис Алберто.

Играчите на Масимилиано Алегри натиснаха и напъните им най-малко за изравнителен гол можеха да бъдат възнаградени в добавеното време, когато получиха дузпа след гледане на видео повтаряне. Пауло Дибала обаче пропусна от бялата точка в последните секунди, откакто Стракоша отрази удара му.

След изненадващия си триумф Лацио събра 19 точки и заема четвърта позиция. Ювентус допсуна първа загуба за сезона, само че с 19 точки и по-добра голова разлика към момента е преди останалите срещи от кръга.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ " А "

Източник: blitz.bg