Шампионът в НБА Торонто започна с победа подготовката си за

...

Торонто победи Хюстън в първия мач на Ръсел Уестбрук за ракетите

Шампионът в НБА Торонто стартира с победа подготовката си за новия сезон. В Сайтама Раптърс надиграха със 134:129 отбора на Хюстън Рокетс, за който дебют направи новото попълнение Ръсел Уестбрук.

Двубоят стартира по-добре за "ракетите ", които завоюваха с 44:40 първата четвърт след 21 точки на Джеймс Хардън. Преднината на Хюстън продължи да пораства доникъде на третата част, когато доближи 17 точки, само че по-късно Торонто стартира да топи пасива си, най-много посредством Паскал Сиакам, който приключи с 24 точки.

In their first preseason action, the @Raptors topped the @HoustonRockets 134-129! #NBAJapanGames

Pascal Siakam - 24 PTS, 11 REB, 4 AST
Serge Ibaka - 18 PTS, 5 REB
Fred VanVleet - 16 PTS, 5 REB, 5 AST
Norman Powell - 14 PTS, 2 REB
Chris Boucher - 12 PTS, 7 REB, 2 AST pic.twitter.com/qYxl24lu6g
— NBA Canada (@NBACanada) October 8, 2019
Торонто поведе за първи път в резултата след края на първата четвърт след панер на Малкълм Милър за 119:118 5:24 минути преди края и повече не изпусна водачеството. Силен мач за спечелилите от Торонто направи Серб Ибака, който вкара 18 точки, както и Фред ВанВлийт, който остана с 16.

За Хюстън над всички бе Хардън с 34 точки, 13 прибави Ръсел Уестбрук, а по 12 вкараха Клинт Капела и Ерик Гордън. За "ракетите " провалянето бе първо в третия им надзорен мач. В четвъртък двата тима ще изиграят още една контрола в Сайтама.