Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориръс постигна категорична победа със

...

Голдън Стейт взе дербито с Оклахома, Бостън спечели в Ню Йорк

Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориръс реализира безапелационна победа със 112:80 при семейството си на Оклахома Сити Тъндър. В изпълнената до краен лимит „ Оракъл Арина “ играчите на Стив Кър стигнаха до успеха след доста мощна игра в края на третата четвърт.

Въпреки равностойното първо полувреме, след почивката Уориърс взеха самодейността и откакто натрупаха стабилен задатък, не изпуснаха водачеството до самия край.

Най-резултатен за успеха бе Кевин Дюрант, който вкара 28 точки на някогашния си отбор. Лидерът на първенците Стеф Къри също бе на равнище, отчитайки се с 21 точки, 9 битки и 6 асистенции за втората поредна победа на отбора.

За Оклахома Ръсел Уестбрук записа дабъл-дабъл от 15 точки и 12 битки, а с по 14 точки приключиха Кармело Антъни и центърът Стивън Адамс.

В различен мач от постоянния сезон отборът на Бостън Селтикс победи като посетител със 121:112 Ню Йорк Никс в „ Медисън Скуер Гардън “. Със своите 31 точки, 9 битки, 8 асистенции и 2 откраднати топки звездата на гостите Кайри Ървинг бе най-полезен за триумфа на своя отбор, а с 24 пункта способства Джейлън Браун. За Никс гардът Трей Бърк изигра следващия си мощен мач, завършвайки с 28 точки, а с 15 и 8 битки се отличи Майкъл Бийзли.