Шампионът в Националната баскетболна лига Балкан постигна десета победа от

...

Балкан постигна десета победа в Националната баскетболна лига

Шампионът в Националната баскетболна лига Балкан реализира десета победа от началото на сезона. В среща от 11-ия кръг ботевградчани завоюваха със 101:78 (24:18, 19:17, 33:22, 25:21) като хазаин против А1 Академик София. До почивката "зелените " имаха задатък от 8 точки, само че при започване на второто полувреме направиха серия от точки и след края на третата четвърт преднината им доближи 19, което направи довършването на мача протоколно.

Кени Хол бе най-резултатен за спечелилите с 23 точки, до момента в който Дайшон Найт остана с 16. Капитанът Димитър Димитров прибави още 15 точки. За Академик Цветомир Чернокожев бе най-полезен с 22 точки. Още 15 прибави Николай Николов.

В различен мач от кръга Берое завоюва дербито на Югоизтока след 110:76 (23:17, 25:25, 25:15, 37:19) над Ямбол като хазаин. Старозагорци завоюваха първата, третата и четвъртата четвърт, като изключително огромно бе преимуществото им през второто полувреме.

Ивайло Тонев бе най-полезен за Берое с 24 точки, Александър Янев прибави 19, а с 18 приключи Остин Прайс. За гостите от Ямбол Стоян Петков вкара 16 точки, а 15 добави Петър Вукович. /БТА