Шампионът в Мадрид Карлос Алкарас започна с трудна победа защитатата

...

Алкарас победи Руусувуори и ще играе срещу Григор

Шампионът в Мадрид Карлос Алкарас стартира с сложна победа защитатата на купата си. Испанецът се наложи над финландеца Емил Руусувуори след 2-6, 6-4, 6-2. Световният номер две изкара на корта 2 часа и 16 минути. Той ще бъде в третия кръг на шампионата.

Алкарас стартира несигурно мача и Руусувуари се възползва. Финландецът направи два пробива и затвори първия сет при 6-2.

Вторият сет също не беше елементарен за испанеца. Той изоставаше с 2-3 и избави пет точки за пробив. После на собствен ред проби за 4-3 и завоюва частта с 6-4. В третия сет младежът се ускори и поведе с 5-1. Финландецът избави един мачбол и взе втори гейм, само че за повече нямаше сили.

Карлос Алкарас и Григор Димитров имат един мач между тях досега. Той беше през предходната година, като испанецът се наложи в Париж с 6-1, 6-3.
Източник: flashnews.bg