Шампионът Реал (Мадрид) записа втора поредна грешна стъпка в първенството

...

Реал Мадрид не успя да се справи с Виляреал

Шампионът Реал (Мадрид) записа втора поредна неверна стъпка в шампионата след загубата във Валенсия (1:4) в предишния кръг. Този път „ кралският “ клуб изтърва успеха и приключи 1:1 при визитата си на Виляреал в мач от десетия кръг на Ла Лига. Мариано Диас (2) откри резултата първоначално, а Жерард Морено (76-дузпа) донесе точка на „ жълтата подводница “.

Гостите бяха без контузения си капитан Серхио Рамос, само че това не им попречи да поведат още във 2-ата минута, когато Дани Карвахал опита пас към Лукас Васкес, който беше в засада. Топката обаче не стигна до него и Карвахал този път центрира в наказателното поле, където Мариано Диас се разписа с глава за 0:1. Едва след консултация с VAR съдията призна гола.

" Жълтите " изпитваха усложнения за основаване на голови благоприятни условия, само че и „ кралете “ нямаха кой знае какви положения до края на първата част.

След почивката в 57-ата минута Тони Кроос сгреши при изнасянето и две секунди по-късно Жерард Морено беше изведен в наказателното поле, само че шутира около вратата в навън.

В 70-ата минута домакините направиха нов огромен пропуск. Саму Чъквуезе изведе Парехо, който стреля мигновено с вътрешен удар, само че неопределено от фронтална позиция. Пет минути по-късно Чъквуезе беше изведен зад тила на отбраната и препънат от вратаря Тибо Куртоа. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа, а Жерард Морено бе прецизен от бялата точка за 1:1.

До края на мача гостите се пробваха да натиснат в търсене на трите точки, само че по този начин и не съумяха да осъществят надвит гол.

След равенството Виляреал остава втори с 19 точки, а Реал е четвърти със 17.
Източник: fakti.bg