Шампионът през 2017 година Фелисиано Лопес (Испания) се класира за

...

Лопес надви Оже-Алиасим за финал на ветераните в Куинс Клъб

Шампионът през 2017 година Фелисиано Лопес (Испания) се класира за финала на шампионата по тенис на трева в лондонския Куинс Клъб с награден фонд 2,08 милиона евро. Участващият с "уайлд кард " Лопес наниза 15 аса и отстрани 18-годишния канадец Феликс Оже-Алиасим с 6:7(3), 6:3, 6:4 след 2 часа и 16 минути игра.

37-годишният испанец, 113-и в международната класация сега, избави всичките 8 благоприятни условия за пробив на противника си в мача, с цел да победи.

Оже-Алиасим, който в първия кръг отстрани в два сета българина Григор Димитров, пласира 25 аса. Тийнейджърът взе оспорвания първи сет, откакто завоюва четири от последните пет разигравания в тайбрека.

В началото на втората част Лопес осъществя първи пробив и резервира преднината си до края ѝ, с цел да изравни.

В третия сет испанецът още веднъж съумя да пробие за 3:2, след което при 5:3 пропусна четири мачбола, само че незабавно по-късно нямаше проблеми да стигне до триумфа при личен сервис.

Лопес има шест трофеи в кариерата си, три от които на трева, а в търсене на седмия си трофей той ще се изправи против французина Жил Симон. 34-годишният Симон доближи до първи край в кариера си на тревна настилка след 6:7(4), 6:4, 6:3 против четвъртия в схемата Даниил Медведев (Русия) за 2 часа и 38 минути.

Бившият номер 6 в света се възползва от двойна неточност на Медведев, с цел да осъществя пробив за 5:3 в решаващия трети сет, след което затвори мача при личното си подаване.

Французинът, 38-и в класацията на АТП, доближи до 22-и край в кариерата си, в който ще търси 15-ия си трофей.

Лопес води с 5:2 победи против Симон, като е спечелил и четирите им срещи на трева със единствено един загубин сет в тях./БТА